menumenu
<-x- START MobileMenu.layout -x->
<-x- END MobileMenu.layout -x->
<-x- START BodyHolder.layout -x->
<-x- START MiniNavigation.layout -x->
<-x- END MiniNavigation.layout -x->
<-x- START Search.layout -x->
<-x- END Search.layout -x->
<-x- START DocumentContent.layout -x->
<-x--- STARTwebPART DocumentDetail -x->

S.KO EXPRESS

<-x--- START fckeditor content -x->

 

 

Sucho, světlo a bezpečí


Se skříňovým návěsem Schmitz Cargobull S.KO EXPRESS jste optimálně vybaveni pro kurýrní, expresní a balíkovou službu. Klienti budou spokojeni, neboť i citlivý náklad se dostane do cíle bezpečně, rychle a v čistém stavu. Díky prosvětlené střeše po celé délce návěsu je v nakládacím prostoru denní světlo, a vy tak máte vynikající přehled o nákladu.

 

Technologie FERROPLAST


Sendvičové panely FERROPLAST® se vypěňují naležato do předem vytvarovaných a nalakovaných plechů. Výsledkem jsou tvarově stálé a odolné panely bránící difuzi vodních par, které se vyznačují vysokou izolační schopností a odolností proti oděru. Jednotlivé panely se lepením spojují do kompletních stěn a stropů a jako celek se nalepí na podlahu izolační skříně.

FERROPLAST® využívá všechny přednosti oceli. Několikanásobně povrstvený ocelový plášť zůstává utěsněný tak, jak to dokáže pouze kov, a to při extrémně úzkém rozměru materiálu.

Více pěny pro větší izolační účinek a méně spotřebované energie!

FERROPLAST® izoluje lépe - po celá desetiletí. Na rozdíl od laminátu se ocel nedrolí ani nepraská.

Oprava je jednoduchá a nevyžaduje žádné speciální nářadí.

Podívejte se na bližší informace o panelech FERROPLAST®


Výbava pro profesionály


Otěrová lišta z hliníku je nalepena na boční stěně bez použití nýtů. Neexistují tak žádná místa, která by nebyla utěsněna. Navíc lze nástavbu snadno hygienicky čistit.

 

Podlaha z vrstveného dřeva pro zatížení na nápravu vysokozdvižného vozíku 5,5t (volitelně na 7,1t) a krycí plech podlahové desky vzadu jako volitelná výbava.Rám z toho nejlepšího


Rám z toho nejlepšího!
Od společnosti Schmitz Cargobull získáváte kompletní dopravní řešení, která jsou vyráběna podle nejvyšších standardů kvality. Zejména podvozky se neustále dále vyvíjí, aby co nejlépe splňovaly nároky na dlouhou životnost a jízdní vlastnosti. Schmitz Cargobull jako první výrobce užitkových vozidel nabízí žárově pozinkované, šroubované rámy, které jsou extrémně odolné a zachovávají si dlouhou životnost.

 

Dvoupatro drží lépe


Dvoupatrový nakládací systém Schmitz Cargobull je výškově stavitelný, lze jej snadno obsluhovat a je hygienický, neboť kolejnice jsou zapuštěné do stěn, a nepředstavují tak žádnou hrozbu poškození nákladu. Snadná možnost posouvání trámků dvoupatra přes velký diagonální rozsah. Nosnost trámků činí dvě tuny na jednu řadu palet.

 

Vnitřní osvětlení


Lepší vnitřní osvětlení u S.KO.

Díky 4 světlům rozmístěným na každé straně po celé nástavbě je vnitřní prostor skříňové nástavby S.KO COOL a S.KO EXPRESS ještě lépe osvětlen. Světla jsou nasunuta do střešního/bočního profilu a upevněna dvěma šrouby. Výměna žárovek je tak jednodušší. Zapnutí a vypnutí vnitřního osvětlení se provádí vypínačem na krytu levého zadního světla. Napájení vnitřního osvětlení je spojené s parkovacími světly tahače.


Celý náklad kompletně zajištěný


Kolejnice pro zajištění nákladu jsou zapuštěny do stěn bez použití nýtů, čímž je zboží účinně chráněno před poškozením. Hladké boční stěny je možné rychle a důkladně vyčistit. Udržování hygieny ve vozidle je tak velice jednoduché. Zajištění nákladu lze provést také pomocí rozpěrných tyčí či využitím upevňovacích ok v podlaze.

                                                                  

 

Čelní stěna


Čelní stěna z 25 mm silného alu-profilu se vyznačuje vysokou pevností, tuhostí a zároveň nízkou hmotností. Z vnitřní strany je čelní stěna chráněna proti poškození použitím dřevěného obložení.

 

Zadní vrata


Zadní vrata lze objednat buď v dvoukřídlém provedení se zabudovanými otočnými uzávěry, anebo v rolo provedení pro použití v místech s nedostatečným prostorem. Jednoduché provedení pantů zaručuje dlouhou životnost.

  

Držák rezervního kola


Jeden držák pro dvě rezervní kola umístěný za nápravou. Volitelně lze také objednat variantu držáku kola přístupného zadní stranou návěsu odklopením lišty pro registrační značku.

 

Bezpečná ochrana zadního portálu


Schmitz Cargobull vám nabízí hospodárný ochranný systém Dynamic Roll Protection (DRP) pro najíždění k nakládacím rampám. Váš návěs tak bude spolehlivě chráněn před trhavými nárazy do nakládací rampy.

Systém DRP od Schmitz Cargobull se skládá z jednoho masivního bloku, ze 4 ocelových válečků, z čehož dva válečky jsou uloženy pružně, a za nimi uložené dvojité tlumicí jednotky. Systém DRP od Schmitz Cargobull velmi účinně tlumí nárazy při najíždění k nakládací rampě a funguje jako pružinový blok, který je schopen absorbovat značnou sílu. Vyztužené diagonální vzpěry pak sílu spolehlivě rozvádí do rámu a nikoliv do nástavby. Válečky na rozdíl od standardních rohových dorazů snižují tření, které vzniká poklesem a zdvihem návěsu při nakládání a vykládání. Značným způsobem se tak snižuje opotřebení, a tím i náklady na výměnu dorazů.

Jak je u Schmitz Cargobull obvyklé, byla zvláštní pozornost věnována robustnímu provedení zaručujícímu dlouhou životnost.
Systém DRP je řešením, jak minimalizovat náklady na opravu škod vzniklých při pojíždění. Exkluzivita, kterou se mohou pochlubit chladicí návěsy S.KO COOL a S.KO EXPRESS.

Pro ještě větší ochranu před poškozením zadního portálu je možné návěs doplnit o systém Ramp Distance Control, signalizace vzdálenosti od překážky při couvání.

 

 

Boční ochranné zařízení


Návěs S.KO EXPRESS je vybaven ochranným zařízením přišroubovaným na boku. U návěsů pro kombinovanou přepravu a návěsů s umístěním rezervního kola před agregátem je ochranné zařízení koncipováno jako sklopné.

 

Schránka na palety


Schránka na palety nabízí místo pro 30 europalet.

 

Schránka na nářadí


Vše na místě: Schránka na nářadí se zásuvkou a policí. Z pevného plastu.

 

Koncové svítilny v LED provedení


Koncové svítilny s technologií LED diod nabízejí vysokou úroveň bezpečnosti a trvanlivosti. Proto Schmitz Cargobull nabízí dvě varianty svítilen s touto technologií. Vícekomorové nebo dvojité tříkomorové LED svítilny. Tato technologie zaručuje dlouhou trvanlivost a vysokou intenzitu jasu.

 

Značková náprava ROTOS®


Schmitz Cargobull úspěšně přenesl své zkušenosti z dlouholeté praxe v konstrukci návěsů na vývoj nápravových systémů. Výsledkem je náprava ROTOS®. Tento nápravový agregát je použitelný pro všechny návěsy Schmitz Cargobull. V případě různých typů vozidel ve vozovém parku se tak snižuje nutnost skladování náhradních dílů pro nápravu a brzdy na několik málo položek. Součástky do systému ROTOS® dodávají renomovaní výrobci. Skládá se z elektronického brzdového zařízení (EBS) se stabilizačním systémem (RSP), většího brzdového kotouče (22,5´), bezúdržbového ložiska a osvědčeného vzduchového pérování Multi-Ride-Height (MRH).

Podívejte se na bližší informace o nápravách ROTOS®

 

Připraven pro kombinovanou přepravu


Skříňový návěs S.KO EXPRESS je možné objednat i ve verzi pro kombinovanou přepravu. Svůj návěs tak snadno dostanete i na železnici. Svůj návěs tak snadno dostanete i na železnici, nebo jej jednoduše zajistíte proti posunu při přepravě lodí díky množtví kotevních ok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<--x-- END fckeditor content -x->
<-x--- ENDwebPART DocumentDetail -x->
<-x- END DocumentContent.layout -x->
<-x- START Menu.layout -x->
<-x- END Menu.layout -x->
<-x- START Footer.layout -x->
<-x- END Footer.layout -x->
<-x- END BodyHolder.layout -x->