Aerodynamické návěsy

 

Společnost Schmitz Cargobull vždy patřila k průkopníkům v oboru návěsové techniky. A tak není divu, že nastavuje nová měřítka v oblasti plachtových návěsů. Nová generace návěsů ECO přichází s významnou úsporou nákladů díky výraznému snížení aerodynamického odporu.

 

Nové návěsy s plynule klesající linií střechy v její zadní částí umožňují snížení spotřeby paliva u tahače až o 5 procent. A tím samozřejmě výrazně snižují také uhlíkovou stopu a přispívají ekologičtějšímu provozu. Zadní snížená partie návěsu významně snižuje efekt „zpětného tahu“, který při jízdě působí na soupravu. Obzvláště při přepravě těžkého nákladu vzniká v nákladovém prostoru zbytečně nevyužitá část vnitřního objemu. „Pokud by jen polovina všech transportů byla prováděna v režimu s aerodynamicky sníženou zádí, dosáhli bychom ročně snížení o 2,3 tun vypuštěného CO2 do ovzduší,“ vysvětluje Andreas Schmitz, předseda představenstva společnosti Schmitz Cargobull.
 

Tři různé verze

Nová generace návěsů ECO od společnosti Schmitz Cargobull zamíří k zákazníkům ve třech základních variantách. První z nich s označením EcoFIX je podle oficiálních materiálů výrobce ideálním řešením pro přepravu horizontálního, plochého a těžkého zboží jako jsou ocelové a papírové role. Toto provedení nabízí ve své přední části celkovou výšku čtyři metry. Druhou variantu představuje EcoFLEX s flexibilním řešením zadní části a s možností celkové výšky čtyři metry vpředu i vzadu. Výška plachty se na bocích plně přizpůsobuje nastavení výšky střechy a návěs může být vhodný například pro přepravu nápojů. Třetí verzí je EcoVARIOS, který má být skvělou volbou pro velkoobjemovou přepravu a automobilový průmysl, například při přepravě stohovacích paletových klecí. Přední i zadní část tohoto návěsu lze flexibilně nastavit a jeho vnitřní výšku může být tři metry a celková výška čtyři metry. Tento návěs může díky možnosti nastavení aerodynamického tvaru střechy výrazně přispět k nižší spotřebě paliva a emisí CO2, když není potřeba celá vnitřní výška tří metrů.

Bezstarostná obsluha

Variabilní zadní části návěsů nelimitují prakticky žádnou přepravu. Díky zvedacím sloupkům a prodloužené plachtě lze jednoduše přestavět návěsy na standardní rozměr. A to vše během deseti minut včetně shrnutí plachty a přepnutí na její novou polohu. V závislosti na konkrétním přepravním úkolu mohou být návěsy nové generace ECO vybaveny standardní plachtou nebo systémem boční plachty POWER CURTAIN, který nepotřebuje běžné boční latě. Tím lze dosáhnout maximální efektivity při nakládce a vykládce. Stejně tak jsou návěsy vybaveny všemi potřebnými certifikáty jako standardní generace návěsů a lze je dodat také v odlehčené variantě X-LIGHT. Samozřejmostí je u návěsů z produkce společnosti Schmitz Cargobull také telematika. Všechny návěsy jsou vybaveny továrním systémem TrailerConnect®, jež nabízí řadu užitečných informací o návěsu. První exempláře návěsů nové generace ECO v aerodynamickém provedení zamířily začátkem letošního roku do služeb vybraných přepravních společností, kde procházely testováním v reálném provozu. Následně byl zahájen prodej a ve druhém čtvrtletí roku 2021 se rozběhla sériová výroba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Ostatní reference

12. Ledna 2021 - Věděli jste že...
strana:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Facebook
RSS