menumenu
<-x- START MobileMenu.layout -x->
<-x- END MobileMenu.layout -x->
<-x- START BodyHolder.layout -x->
<-x- START MiniNavigation.layout -x->
<-x- END MiniNavigation.layout -x->
<-x- START Search.layout -x->
<-x- END Search.layout -x->
<-x- START DocumentContent.layout -x->
<-x--- STARTwebPART DocumentDetail -x->

S.KO COOL

<-x--- START fckeditor content -x->

 

Chladnička na kolech

 


 

Bezpečnost a spolehlivost při transportu mraženého zboží, to jsou vaše požadavky na skříňový návěs. S více jak 30 lety zkušeností s panely FERROPLAST® a více jak 70 lety zkušeností z vývoje chladicích návěsů vám nabízíme skříňový návěs s vynikajícími izolačními vlastnostmi pro zajištění nepřetržitého chladicího řetězce, a tím i neustále stejné kvality přepravy. Ušetříte energii a peníze, a navíc jsou sendvičové panely FERROPLAST® zárukou, že cena vašeho vozidla nebude tak rychle klesat.


Technologie FERROPLAST


Sendvičové panely FERROPLAST® se vypěňují naležato do předem vytvarovaných a nalakovaných plechů. Výsledkem jsou tvarově stálé a odolné panely bránící difuzi vodních par, které se vyznačují vysokou izolační schopností a odolností proti oděru. Jednotlivé panely se lepením spojují do kompletních stěn a stropů a jako celek se nalepí na podlahu izolační skříně.

FERROPLAST® využívá všechny přednosti oceli. Několikanásobně povrstvený ocelový plášť zůstává utěsněný tak, jak to dokáže pouze kov, a to při extrémně úzkém rozměru materiálu.

Více pěny pro větší izolační účinek a méně spotřebované energie!

FERROPLAST® izoluje lépe - po celá desetiletí. Na rozdíl od laminátu se ocel nedrolí ani nepraská.

Oprava je jednoduchá a nevyžaduje žádné speciální nářadí.  

 

  Podívejte se na bližší informace
o panelech FERROPLAST®

 

Chladící agregát SCHMITZ CARGOBULL


Vlastní chladící agregát S.CU vyvinutý na základě dlouholetých zkušeností a požadavků uživatelů.

 

 

                                                                                                           

 

 Na přání zákazníka vybavíme návěs chladícím agregátem jiného výrobce.

 

Vše lze vytisknout


Nepřetržitá cirkulace vzduchu je předpokladem optimálního chlazení. Za pomoci elektronického zapisovače teploty máte neustále přehled o teplotě v nástavbě. Podle aktuálních směrnic a předpisů tak můžete vytisknout dokumenty jako doklad pro případnou kontrolu. 

 

 

Cirkulační stěna


Cirkulační stěna zaručuje optimální cirkulaci a nasávání vzduchu pro chladicí agregát, a to při optimální ochraně výparníku.

 

Cirkulační rukáv


Tři cirkulační kanály v různých délkách zajišťují optimální rozvod chladného vzduchu po celém prostoru návěsu. Navíc umožňují otevření v různých částech pro vícekomorovou přepravu nebo částečné naložení.

 

Výbava pro profesionály


Otěrová lišta z hliníku je nalepena na boční stěně bez použití nýtů. Neexistují tak žádná místa, která by nebyla utěsněna. Navíc lze nástavbu snadno hygienicky čistit.

 

Lišta se zvýšeným tlumením hluku při nakládání a odtok zapuštěný v podlaze.

 

Paletový doraz chrání čelní stěnu před poškozením při "hektických" nakládkách. 


 

Jako volitelnou výbavu je možné návěs vybavit výsuvnými schody pro snadné ruční vykládání a naklídání těžkých břemen.

 

 Jedno vozidlo, dvě teploty


Skříňovou nástavbu lze velmi jednoduše rozdělit na dvě části s rozdílnými teplotami: např. za pomoci izolované a centrálně uzamykatelné dělicí příčky. Při nevyužití dělicí příčky ji lze sklopit pod střechu, aniž by tím byl příliš omezen nákladní prostor.


                                                                                                             

 

Dvoupatro drží lépe


Dvoupatrový nakládací systém Schmitz Cargobull je výškově stavitelný, lze jej snadno obsluhovat a je hygienický, neboť kolejnice jsou zapuštěné do stěn, a nepředstavují tak žádnou hrozbu poškození nákladu. Snadná možnost posouvání trámků dvoupatra přes velký diagonální rozsah. Nosnost trámků činí dvě tuny na jednu řadu palet.

 

Závěs na maso podle norem EU


Návěs S.KO COOL se dodává i ve variantě pro přepravu zavěšeného masa. Maso lze převážet za pomoci 5 pozinkovaných a do střechy přišroubovaných kolejnic (průměr 60 mm) na hliníkových konzolách; vzdálenost od středu kolejnic činí 450 mm.

                                                                                                                                                


Vnitřní osvětlení


Lepší vnitřní osvětlení u S.KO.

Díky 4 světlům rozmístěným na každé straně po celé nástavbě je vnitřní prostor skříňové nástavby S.KO COOL a S.KO EXPRESS ještě lépe osvětlen. Světla jsou nasunuta do střešního/bočního profilu a upevněna dvěma šrouby. Výměna žárovek je tak jednodušší. Zapnutí a vypnutí vnitřního osvětlení se provádí vypínačem na krytu levého zadního světla. Napájení vnitřního osvětlení je spojené s parkovacími světly tahače.

 

Celý náklad kompletně zajištěný


Kolejnice pro zajištění nákladu jsou zapuštěny do stěn bez použití nýtů, čímž je zboží účinně chráněno před poškozením. Hladké boční stěny je možné rychle a důkladně vyčistit. Udržování hygieny ve vozidle je tak velice jednoduché.

                                                                                                                                        

 

 Větrací okénko


Přejete-li si vnitřek nástavby S.KO COOL větrat nebo udržovat v suchu, pak vám nabízíme jako volitelnou výbavu větrací okénko. Okénko je opatřeno kolem dokola gumovým těsněním, nerezovou celní mřížkou se zabudovanou síťkou proti hmyzu.

                                                                                                         

 

Ještě více úložného prostoru


Schránka na palety umístěná za nápravou nabízí místo pro 16 europalet, popř. 8 palet a rezervní kolo.

Nebo schránka na palety nabízející místo pro 36 europalet / 24 ISO palet. Schránka je našroubována přímo pod podlahou. Toto řešení zachovává co možná největší světlou výšku vozidla.

 

 

Schránka na nářadí


Vše na místě: Schránka na nářadí se zásuvkou a policí. Z pevného plastu.

 

Držák rezervního kola


Jeden držák pro dvě rezervní kola umístěný za nápravou. Volitelně lze také objednat variantu držáku kola přístupného zadní stranou návěsu odklopením lišty pro registrační značku.


 

Koncové svítilny v LED provedení


Koncové svítilny s technologií LED diod nabízejí vysokou úroveň bezpečnosti a trvanlivosti. Proto Schmitz Cargobull nabízí dvě varianty svítilen s touto technologií. Vícekomorové nebo dvojité tříkomorové LED svítilny. Tato technologie zaručuje dlouhou trvanlivost a vysokou intenzitu jasu.

 

Pro stabilní oporu


Plochá noha podstavce ve standardním provedení chrání vozidlo před propadnutím do nezpevněného podkladu. Nádrž o objemu 240 l je možné zvolit s uzamykatelným hrdlem a efektivní ochranou proti odlétávajícímu kamení. Návěs S.KO COOL je na boku vybaven sklopným ochranným zařízením.

 

Zadní portál


Provedení zadních vrat lze objednat ve třech různých variantách. A to jako dvoukřídlá vrata s jednoduchým nebo zdvojeným otočným uzávěrem, smožností otevření až do úhlu 270°. Nebo v provedení rolo vrat pro použití v místech s nedostatečným prostorem.

 

Bezpečná ochrana zadního portálu


Schmitz Cargobull vám nabízí hospodárný ochranný systém Dynamic Roll Protection (DRP) pro najíždění k nakládacím rampám. Váš návěs tak bude spolehlivě chráněn před trhavými nárazy do nakládací rampy.

Systém DRP od Schmitz Cargobull se skládá z jednoho masivního bloku, ze 4 ocelových válečků, z čehož dva válečky jsou uloženy pružně, a za nimi uložené dvojité tlumicí jednotky. Systém DRP od Schmitz Cargobull velmi účinně tlumí nárazy při najíždění k nakládací rampě a funguje jako pružinový blok, který je schopen absorbovat značnou sílu. Vyztužené diagonální vzpěry pak sílu spolehlivě rozvádí do rámu a nikoliv do nástavby. Válečky na rozdíl od standardních rohových dorazů snižují tření, které vzniká poklesem a zdvihem návěsu při nakládání a vykládání. Značným způsobem se tak snižuje opotřebení, a tím i náklady na výměnu dorazů.

Jak je u Schmitz Cargobull obvyklé, byla zvláštní pozornost věnována robustnímu provedení zaručujícímu dlouhou životnost.
Systém DRP je řešením, jak minimalizovat náklady na opravu škod vzniklých při pojíždění. Exkluzivita, kterou se mohou pochlubit chladicí návěsy S.KO COOL a S.KO EXPRESS.

Pro ještě větší ochranu před poškozením zadního portálu je možné návěs doplnit o systém Ramp Distance Control, signalizace vzdálenosti od překážky při couvání.


                                                                                                                            

 

Značková náprava ROTOS®


Schmitz Cargobull úspěšně přenesl své zkušenosti z dlouholeté praxe v konstrukci návěsů na vývoj nápravových systémů. Výsledkem je náprava ROTOS®. Tento nápravový agregát je použitelný pro všechny návěsy Schmitz Cargobull. V případě různých typů vozidel ve vozovém parku se tak snižuje nutnost skladování náhradních dílů pro nápravu a brzdy na několik málo položek. Součástky do systému ROTOS® dodávají renomovaní výrobci. Skládá se z elektronického brzdového zařízení (EBS) se stabilizačním systémem (RSP), většího brzdového kotouče (22,5´), bezúdržbového ložiska a osvědčeného vzduchového pérování Multi-Ride-Height (MRH).

Podívejte se na bližší informace o nápravách ROTOS®

 

Připraven pro kombinovanou přepravu


Skříňový návěs S.KO COOL je možné objednat i ve verzi pro kombinovanou přepravu. Svůj návěs tak snadno dostanete i na železnici, nebo jej jednoduše zajistíte proti posunu při přepravě lodí díky množtví kotevních ok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<--x-- END fckeditor content -x->
<-x--- ENDwebPART DocumentDetail -x->
<-x- END DocumentContent.layout -x->
<-x- START Menu.layout -x->
<-x- END Menu.layout -x->
<-x- START Footer.layout -x->
<-x- END Footer.layout -x->
<-x- END BodyHolder.layout -x->