menumenu
<-x- START MobileMenu.layout -x->
<-x- END MobileMenu.layout -x->
<-x- START BodyHolder.layout -x->
<-x- START MiniNavigation.layout -x->
<-x- END MiniNavigation.layout -x->
<-x- START Search.layout -x->
<-x- END Search.layout -x->

Inovativní LED ukazatel stavu paliva v nádrži chladírenského agregátu

 

Přehled o stavu paliva v nádrži chladírenského agregátu bez odpovídajícího měřícího zařízení znamená při přepravě mraženého zboží každodenní problém. Tuto potřebu přepravců nyní řeší inovativní LED ukazatel stavu paliva vyvinutý techniky ve Schmitz Cargobull. Praktické umístnění na čelní stěně návěsu umožňuje rychlý a snadný přehled o stavu paliva jediným pohledem.


Technologie měření stavu paliva je elektronická, bez mechanických součástí, čímž je zajištěna maximální měřící přesnost. Současné ukazatele stavu paliva fungovali na principu vloženého plováku, jehož přesnost je omezená a náchylnost k závadám vyšší. Přesné měření paliva napomáhá nejen logistickému plánování, ale také snižování nákladů.


Senzor je vybaven funkcí automatické kalibrace, která eliminuje vlivy nečistot či vody v systému. Informace o stavu paliva je také možná i při vypnutém chladícím agregátu. Senzor je stále napájen elektrickým proudem a v předem nastavených intervalech ukazuje stav paliva. Nově vyvinutý systém měření stavu paliva je vybaven standardizovaným LIN-Bus rozhraním, které umožňuje snadné napojení na stávající hardware telematiky.


Výhody využití LED ukazatele:

  • Vizualizace stavu paliva v nádrži pomocí LED diod označujících litry. Na tělesu ukazatele se nachází 9 zelených diod a 3 červené označující rezervu.
  • Výrazné vylepšení techniky měření díky vysoce přesnému elektronickému zařízení.
  • Komunikace se systémem telematiky a znázornění stavu paliva (v %) v uživatelském rozhraní.


Měřící senzor je jednoduše našroubován do stávající palivové nádrže a spojen s LED ukazatelem umístěným na čelní stěně vedle konzole spojek. Senzor je následně spojen s chladícím agregátem a na přání také s jednotkou telematiky. Napájení systému zajišťuje baterie chladícího agregátu.


Díky spojení se systémem telematiky lze jednoduše předejít problémům na cestě způsobeným nedostatečným množstvím paliva. Systém sám upozorní řidiče a dispečera pomocí SMS nebo e-mailu. Navíc je zachována maximální transparentnost při čerpání pohonných hmot díky online inventarizaci.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další novinky

27. Března 2020 - Provoz v omezeném režimu
08. Ledna 2020 - SBO
06. Prosince 2019 - PF 2020
strana:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
<-x- START Menu.layout -x->
<-x- END Menu.layout -x->
<-x- START Footer.layout -x->
<-x- END Footer.layout -x->
<-x- END BodyHolder.layout -x->