menumenu
<-x- START MobileMenu.layout -x->
<-x- END MobileMenu.layout -x->
<-x- START BodyHolder.layout -x->
<-x- START MiniNavigation.layout -x->
<-x- END MiniNavigation.layout -x->
<-x- START Search.layout -x->
<-x- END Search.layout -x->

Česmad Transport Show

 

Ve čtvrtek 3.října se konalo první setkání dopravců, prodejců dopravní techniky a zástupců sdružení Česmad pod názvem Transport Show. Právě sdružení dopravců Česmad byl organizátorem této události, která by se měla stát tradiční výstavou s tématem kamionové dopravy v Moravskoslezkém kraji.

 

O tom, že má smysl podobné setkání organizovat hovořil nejen počet vystavovatelů, ale především návštěvníků z řad odborné veřejnosti. Mnoho dopravců se přišlo podívat nejen na novinky v oboru kamionů, návěsové techniky, ale také navštívit odborné semináře. V dopoledním bloku se tak návštěvníci mohli dozvědět jaké jsou novinky v oblasti digitálních tachografů, jaký je očekávaný vývoj v budoucnoti této technologie, nebo se seznámit s platformou telematických systémů.

Protože bylo hlavním tématem zajištění nákladu, představila zde také společnost EWT novinky z produkce Schmitz Cargobull. Vystaven zde byl návěs, který tento rok absolvoval řadu návštěv u zákazníků či na různých akcích a který je vybaven novou shrnovací plachtou Speed Curtain. Ta však tentokrát nebyla hlavním tématem. Návštěvníky zaujala především nová protiskluzová podlaha, kterou společnost Schmitz Cargobull nabízí. Ta je velkým pomocníkem právě v oblasti zajištění nákladu. Protože čím větší je třecí síla mezi podlahou a břemenem, tím menší je zapotřebí jistící síla. A nová protiskluzová podlaha dosahuje součinitele tření až μ = 0,6. Mimo tuto podlahu prezentovala společnost EWT např. také systém zajištění nákladu pomocí vertikálních rozpěrných tyčí nebo nebo zajištění pomocí řady jistících ok v rámu návěsu.

Celý čtvrteční den se nesl ve velmi přátelské a uvolněné atmosféře. A pro návštěvníky byl mimo zmíněného připraven také doprovodný program v podobě demonstrace policejního zásahu nebo silové soutěže v tzv. páce. To a velice vydařené počasí přispělo k vytvoření akce, která jistě zaslouží své opakování.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další novinky

27. Března 2020 - Provoz v omezeném režimu
08. Ledna 2020 - SBO
06. Prosince 2019 - PF 2020
strana:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
<-x- START Menu.layout -x->
<-x- END Menu.layout -x->
<-x- START Footer.layout -x->
<-x- END Footer.layout -x->
<-x- END BodyHolder.layout -x->