menumenu
<-x- START MobileMenu.layout -x->
<-x- END MobileMenu.layout -x->
<-x- START BodyHolder.layout -x->
<-x- START MiniNavigation.layout -x->
<-x- END MiniNavigation.layout -x->
<-x- START Search.layout -x->
<-x- END Search.layout -x->

Více jak 100 000 chladicích návěsů „on the road“

Více jak 100 000 chladicích návěsů „on the road“

 

Více jak 60 let zkušeností s výrobou chladicích vozů. Výroba chladicích vozů a spotřebitelské chování jsou spojené nádoby. Nejpozději od tzv. "hospodářského zázraku" 50. až 60. let minulého století se obor přepravy temperovaných potravin a zboží začal dynamicky rozvíjet a jeho vývoj se do dnešního dne nezastavil. Se stále rostoucím příjmem se zvyšoval i blahobyt, spotřeba a požadavky na kvalitu. Přepravci a logistické firmy, ale i výrobci proto byli nuceni společně vyvíjet nové koncepty skladování, obalové techniky a přepravy zboží tak, aby vznikl nepřetržitý chladicí řetězec.

Společnost Schmitz Cargobull, která se zabývá výrobou přívěsů a návěsů již od roku 1892, využila podnikové know-how a vyrobila již před 60 lety svůj první tepelně izolovaný a temperovaný návěs. Od tohoto okamžiku jsou chladicí vozy s logem modrého slona měřítkem pro celý trh přepravy temperovaného zboží. Zřetelný náskok v moderních technologiích a průmyslové výrobě s nejvyššími standardy kvality učinil ze společnosti Schmitz Cargobull lídra evropského trhu. V současnosti se na silnicích po celé Evropě pohybuje více jak 100 000 chladicích vozů. Hlavní příčinou úspěchu jsou neustálé inovace ve prospěch zákazníků vedoucí k vyšší efektivitě a zachování hodnoty.

Jednou z nejvýznamnějších inovací ve výrobě chladicích vozů je materiál FERROPLAST®. Zatímco zpočátku se ještě používaly různé krycí vrstvy a izolační pěny, patentoval Schmitz Cargobull v roce 1978 u příležitosti výroby první mrazírenské nástavby koncipované na šířku palet ve třídě IR, popř. FRC panely FERROPLAST®, které sám vyvinul. Zvláštní na těchto panelech je jejich difúzní těsnost založená na dvou pozinkovaných plechových krycích vrstvách (vnější a vnitřní). Tyto plechy jsou již u subdodavatele opatřeny další patentovanou povrchovou vrstvou: odolnou proti poškrábání a usnadňující hygienickou údržbu na vnitřní straně panelu, pevnou a opticky ladící pro vnější stranu panelu. Izolační jádro ležící mezi vnitřní a vnější vrstvou je vypěňováno podle vlastní technologie a podléhá přísné kontrole kvality. Podobně jako v kosmickém průmyslu jsou panely v navazujícím výrobním procesu k sobě lepeny tak, že mohou v závislosti na přání klientů vznikat různé délky stěn. Díky stabilitě této konstrukční technologie chladicí skříně může být montován tzv. zkrácený podvozek. Tento postup umožňuje zvýšit užitečné zatížení, a tím i efektivitu přepravy. Celá řada dalších inovací potvrdila technologický náskok a ještě dnes představuje pro klienty. ekonomické výhody:

1981: Zapuštěné, integrované kolejnice pro zajištění nákladu ...

1982: Zavedení variabilního dvoupatrového nakládacího systému. Dříve: 33 europalet; s dvoupatrovým systémem: 66 europalet. To představuje nárůst efektivity o 100 % ...

1983: Chladicí soupravy se světlou délkou až 16 000 mm ...

1984: Soklová otěrová lišta napevno přivařena k podlahové vaně ...

1988: Výroba prvního zkráceného rámu pro vyšší užitečnou hmotnost a světlou nakládací výšku ...

1992: Podlaha z hliníku s tichým pojezdem jako volitelné řešení pro distributory potravinářského zboží ...

1993: Zrnitý plech namísto rýhovaného plechu - nová povrchová struktura hliníkového podlahového plechu ...

1995: Používání prefabrikovaných plechů se speciální technologií povrchové vrstvy pro kvalitnější povrch panelů FERROPLAST® ...

1996: Zavedení kotoučové brzdy ...

1998: Zavedení vlastní nápravy ROTOS® ...

2003: Změna konstrukce zkráceného rámu na šroubované provedení a povrchové pozinkování ...

2004: Integrace vlastní trubky a čepu do nápravy ROTOS® ...

2007: Zapěnění chladicího potrubí do izolace střechy u vozidel se systémem Multi Temp ...

2008: Zavedení programu Load Spread Programme (LSP) pro optimální rozložení zátěže na nápravy.

Jednou z kontinuálních inovací bylo snižování hmotnosti vozidla: Dnešní vozidla (7t) mají o zhruba tři tuny menší hmotnost než v počátcích výroby chladicích nástaveb. Stejně tak byla realizována i celá řada optimalizací chladicích nástaveb, která vedla ke zvyšování kvality nástaveb a jejich vyšší energetické efektivitě. Počínaje zadním portálem, těsněními, pomůckami pro najíždění k rampě, systémem Roll Stability Programm (RSP) až po specifická řešení na přání zákazníků.

V současnosti jsou nahrazovány běžné žárovky v mrazicích návěsech energeticky úspornějšími žárovkami LED. Tyto žárovky produkují méně tepla a zároveň vydávají více světla. Uživateli tak uspoří náklady, které by vznikly zbytečným provozem chladicího zařízení. Samozřejmě dnes k nákladním vozidlům patří i celá řada dalších služeb: Od vlastní návěsové telematiky vyvinuté firmou Schmitz Cargobull s celou řadou datových služeb, přes smlouvy o zajišťování kompletní servisní péče, zajišťování náhradních dílů 24 hodin denně, rozsáhlou síť servisních partnerů, obchod s použitými vozidly až po individuální financování. Tento koncept "nákupu na jedno zastavení" pomáhá speditérům udržet přehled o nákladech a nabízí jim i jejich zákazníkům jistotu, na kterou se mohou po celé Evropě spolehnout při využívání dnes již naprosto dokonalého chladicího řetězce.

 

 

 

 

Další novinky

27. Března 2020 - Provoz v omezeném režimu
08. Ledna 2020 - SBO
06. Prosince 2019 - PF 2020
strana:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
<-x- START Menu.layout -x->
<-x- END Menu.layout -x->
<-x- START Footer.layout -x->
<-x- END Footer.layout -x->
<-x- END BodyHolder.layout -x->