menumenu
<-x- START MobileMenu.layout -x->
<-x- END MobileMenu.layout -x->
<-x- START BodyHolder.layout -x->
<-x- START MiniNavigation.layout -x->
<-x- END MiniNavigation.layout -x->
<-x- START Search.layout -x->
<-x- END Search.layout -x->

Schmitz Cargobull na Hedvábné stezce!

    

 


Německo
Polsko Bělorusko Rusko Kazachstán Čína

 

Hedvábná stezka je jednou z nejstarších obchodních stezek světa, která od pradávna spojovala východ se západem. Obchodníci po ní z Asie přinášeli Evropanům exotické produkty, koření a hlavně hedvábí, které dalo této cca 8.000 km dlouhé magistrále jméno. A právě po této legendární cestě, kterou využil pro svou cestu do země středu i slavný Marco Polo, se vydal jeden neobyčejný vůz mířící z německého Altenberge do čínské industriální metropole, města Wuhan.


Soupravu, skládající se z tahače Mercedes-Benz Actros a návěsu Schmitz Cargobull, řídí Valerij Pisanov, ruský novinář a vášnivý trucker. Pro něj se kabina tahače stává na příští týdny domovem. Valerij se vydává na cestu z Altenberge, místa produkce plachtových návěsů Schmitz Cargobull, do města Wuhan, kde roste nová výrobní hala, která bude produkovat pro čínský trh návěsy s modrým slonem ve znaku již v druhé polovině tohoto roku.


Moderní dobrodružství zažije Valerij na cestě po starověké spojnici východu se západem při doprovodu transportu části vysoce moderního zařízení pro novou výrobní linku. Valerij Pisanov je autorem populárního blogu pro řidiče kamionů dalnoboi.org a proto se dvakrát tolik těší na cestu a mnoho nových zážitků za volantem. Celý transport je pod taktovkou rakouské společnosti Vega, která se specializuje na převoz nákladních automobilů po celém světě. Také sám generální ředitel společnosti Vega, Wolfgang Werner, se rozhodl vyzkoušet si práci řidiče a bude doprovázet konvoj až na hranice Běloruska.


Dle odhadů zabere tato 11.000 km dlouhá cesta tři až čtyři týdny. Souprava přitom projede Polskem, Běloruskem, Ruskem a Kazachstánem. Ještě za dob Marca Pola by se na zážitky z takové cesty čekalo roky. Naštěstí v dnešní moderní době je všemu jinak. Valerij je se svým notebookem a fotoaparátem v kabině vozu online a je připraven podávat aktuální informace z cesty. Proto se můžeme všichni již brzy těšit na zprávy z této dobrodružné cesty z Alteberge do Wuhanu.
 

 

 

 

 

 

Další novinky

27. Března 2020 - Provoz v omezeném režimu
08. Ledna 2020 - SBO
06. Prosince 2019 - PF 2020
strana:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
<-x- START Menu.layout -x->
<-x- END Menu.layout -x->
<-x- START Footer.layout -x->
<-x- END Footer.layout -x->
<-x- END BodyHolder.layout -x->