menumenu
<-x- START MobileMenu.layout -x->
<-x- END MobileMenu.layout -x->
<-x- START BodyHolder.layout -x->
<-x- START MiniNavigation.layout -x->
<-x- END MiniNavigation.layout -x->
<-x- START Search.layout -x->
<-x- END Search.layout -x->

Schmitz Cargobull získal cenu MX Award 2013

 

Schmitz Cargobull se spoléhá na odborné znalosti svých zaměstnanců. Zdejší specialisté vyvinuli během svých workshopů optimalizované pracovní procesy. To šetří čas a zároveň zvyšuje kvalitu. A navíc tato filozofie přinesla výrobnímu závodu ve Vredenu cenu soutěže porovnávající společnosti „Manufacturing Excellence Award 2013” v kategorii procesní inovace. Prestižní soutěž je prezentována mottem „Rozeznání silných stránek – nastavení standardů“ s cílem podpořit komunikaci osvědčených postupů mezi vědeckými a průmyslovými odvětvími.

 

 

„Všichni zaměstnanci aktivně přispěli k vývoji a tím zlepšili svou práci. A tento recept na úspěch společnosti Schmitz Cargobull zapůsobil na porotu soutěže. Zaměstnanci si častěji uvědomují specifické problémy uvnitř pracovních procesů lépe než management. Proto klademe důraz na jejich schopnosti a znalosti“ – vysvětluje obchodní ředitel divize Michael Timmermann. Zaměstnanci a vyškolení mediátoři se dělí se svými nápady pro optimalizaci pracovních procesů v průběhu 250 až 400 workshopů ročně. To například také umožňuje zaměstnancům lépe definovat čas potřebný pro konkrétní pracovní kroky.

 

Úspěch tohoto přístupu k inovacím je očividný: „Před deseti lety byla doba od přijetí objednávky po dodání mezi šesti až dvanácti týdny. Dnes to zabere sedm dní – i přes 13 milionů možných variací. Bez ohledu zda vyrábíme mrazírenský návěs nebo jen vůz s prachotěsnou nástavbou“, informuje vedoucí výroby Jürgen Mehlmann.

 

Přeškolení znamenalo pro Schmitz Cargobull dlouhý učební proces. Aby bylo možné odolat tlakům trhu, musel management zvážit, zda zapojení zaměstnanců více do procesu by mohlo optimalizovat pracovní výsledky. Schmitz Cargobull postupně přehodnotil své pracovní procesy a přetvořil je dle japonských metod z oblasti automobilového průmyslu. „Od té doby jsme kladli velký důraz na integraci znalostí zaměstnanců. Zlepšení jsou účinná pouze tehdy, když jsou rozpoznány problémy a identifikovány příležitosti rozvoje“ shrnuje Michael Timmermann.

 

V souladu se svým britským vzorem stejného názvu oceňuje MX Award Germany inovativní průmyslové podniky od roku 2004. Nezávislá porota složená ze zástupců vědeckých, průmyslových a mediálních odvětví oceňuje vynikající řešení a osvědčené postupy v sedmi kategoriích. MX Awards má za cíl vytvořit mezioborovou síť odborníků z oblasti vědy ale i praxe a posílit Německo jako konkurenceschopnou produkční oblast.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další novinky

27. Března 2020 - Provoz v omezeném režimu
08. Ledna 2020 - SBO
06. Prosince 2019 - PF 2020
strana:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
<-x- START Menu.layout -x->
<-x- END Menu.layout -x->
<-x- START Footer.layout -x->
<-x- END Footer.layout -x->
<-x- END BodyHolder.layout -x->