menumenu
<-x- START MobileMenu.layout -x->
<-x- END MobileMenu.layout -x->
<-x- START BodyHolder.layout -x->
<-x- START MiniNavigation.layout -x->
<-x- END MiniNavigation.layout -x->
<-x- START Search.layout -x->
<-x- END Search.layout -x->

Nová výrobní hala Schmitz Cargobull v Altenberge

 

 

"Schmitz Cargobull investoval více než 30 milionů Euro do nové výrobní technologie a rozšiřuje výrobní závod v Altenberge"

 

19. prosince 2013 proběhl ceremoniál slavnostního zastřešení nové výrobní haly Schmitz Cargobull v německém Altenberge, pouhé tři měsíce od začátku celé stavby. Kromě členů představenstva Schmitz Cargobull pánů Ulricha Schümera (předseda), Josefa Buddenkotta a Rolanda Klementa se slavnostního ceremoniálu zúčastnili předseda dozorčí rady Dr. Jürgen Kluge, ředitel závodu Volker Flatau, oblastní ředitel Dr. Martin Sommer a starosta města Altenberge Jochen Paus. Od července 2014 se budou na přibližně 12.000 m² produkční plochy vyrábět komponenty pro novou, vylepšenou generaci návěsů. S touto novou technologií vytvořil Schmitz Cargobull milník, kterým potvrzuje svou vedoucí pozici na trhu návěsové techniky. Nová generace návěsů bude poprvé představena na veletrhu IAA 2014 v německém Hannoveru. Mezitím budou všechny komponenty podrobeny intenzivnímu a komplexnímu testování jak ve vlastním testovacím centru v Altenberge, tak i ve skutečném provozu.

 

Před téměř 10 lety, vyvinul Schmitz Cargobull revoluční výrobní technologii pro své šasi. Nýtované spojení jednotlivých komponent bylo od té chvíle použito pro všechny produkty. Jednotlivé vysoce kvalitní komponenty s žárově zinkovaným povrchem tvoří základ pro přesný montážní proces. Tento proces je společný pro všechny výrobní závody v celé Evropě a předepisuje kvalitativní standardy pro zajištění odolnosti, rozměrové přesnosti, jízdní stability a odolnosti proti korozi všech výrobků.

 

„Nové šasi je výsledkem zcela nové konstrukce, která je mnohem silnější a odolnější. V budoucnu bude pro všechny země Evropy stavěno jedno „základní šasi“ s individuálním vybavením dle zákazníka. Vysoká efektivita výroby a významně kratší transport odrážejí skutečnost, že společnost bere v úvahu všechny ekonomické a ekologické aspekty“, říká Volker Flatau, vedou výroby v Altenberge.

 

„Zatímco se naši konkurenti často zaměřují na produkci v zahraničí, zachování výroby ve stávajících závodech i s jejich vysoce kvalifikovanými zaměstnanci je i nadále důležitým cílem pro Schmitz Cargobull“, vysvětluje Ulrich Schümer, předseda představenstva společnosti Schmitz Cargobull AG. Nosníky i podélníky jsou klíčové prvky naší nové generace šasi a budou také vyráběny v Altenberge a dodávány závodům ve Španělsku, Litvě a Rusku jako modulární prvky. Tyto podniky použijí jednotlivé komponenty k výrobě kompletního vozidla. „Pro novou generaci šasi nebude již potřeba svařovací linka, dříve používaná pro výrobu nosníků. Nicméně zaměstnanci, kteří dříve pracovali na svařovací lince, budou pokračovat v práci na nových pozicích ve výrobě“, dodává Ulrich Schümer.

 

Výroba nové generace raději využívá "válcovaný" profil rámu, než-li dříve svařovaný L profil. Velká investice do supermoderního vybavení výrobního závodu v Altenberge umožňuje produkovat profily tvořené za studena. Výhody jsou zřejmé na první pohled. Šasi má vyšší stabilitu a také delší životnost se stejnou váhou, protože struktura materiálu zůstala zachována. Výrobní proces umožňuje vysokou úroveň přesnosti výroby. Kromě toho nýtovaná konstrukce zaručuje snadnou výměnu dílů při opravě.

 

Díky povrchové ochraně šasi žárovým zinkováním poskytuje Schmitz Cargobull desetiletou záruku proti korozi. Heslo „Made in Germany“ zůstává faktem a slibuje svým zákazníkům vysokou kvalitu produktů. Vyšší účinnost také hovoří ve prospěch nového výrobního procesu. Nový design nosníků, který umožňuje jejich naložení na nákladní automobily pomocí LEGO-principu, šetří značný prostor. Do zinkovny v německém Porúří, kde se ošetřují povrchy dílů, tak bude moci cestovat mnohem méně dodávek, což povede k odpovídajícímu snížení emisí a menší ekologické zátěži.

 

 (zleva: Volker Flatau a Ulrich Schümer)

 

 

 

 

 


 

Další novinky

27. Března 2020 - Provoz v omezeném režimu
08. Ledna 2020 - SBO
06. Prosince 2019 - PF 2020
strana:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
<-x- START Menu.layout -x->
<-x- END Menu.layout -x->
<-x- START Footer.layout -x->
<-x- END Footer.layout -x->
<-x- END BodyHolder.layout -x->