menumenu
<-x- START MobileMenu.layout -x->
<-x- END MobileMenu.layout -x->
<-x- START BodyHolder.layout -x->
<-x- START MiniNavigation.layout -x->
<-x- END MiniNavigation.layout -x->
<-x- START Search.layout -x->
<-x- END Search.layout -x->

Modrý slon vstoupil na australský trh

 

"Schmitz Cargobull poprvé představil v australském Melbourne své chladírenské návěsy"


Melbourne, duben 2014 - Schmitz Cargobull AG, evropská jednička v produkci návěsové techniky, byl poprvé prezentován na australském kontinentu na výstavě ITTES 2014 (International Truck, Trailer & Equipment Show) a to v zastoupení své dceřiné společnosti Schmitz Cargobull Pty Ltd. Prezentován zde byl chladírenský návěs S.KO COOL s patentovanou technologií FERROPLAST panelů. „Tento návěs je speciálně koncipován dle potřeb australského trhu“, říká Michael Temminghoff, generální ředitel dceřiné společnosti se sídlem v Sydney.


Společnost Schmitz Cargobull AG vstoupila na australský kontinent v roce 2013. A pro maximální péči o své zákazníky byl v první řadě kladen důraz na urychlenou výstavbu odpovídající prodejní a servisní sítě. Pro případ poruchy na cestě či standardního servisu byla vytvořena síť 17 autorizovaných servisních partnerů po celé Austrálii. „Jsme velice spokojeni s průběhem celé výstavy“, informuje dále Temminghoff, „zpětná vazba od návštěvníků je velmi pozitivní a podařilo se nám navázat řadu zajímavých kontaktů.“

Sériově více bezpečnosti
Díky promyšlenému stavebnicovému systému nástavby lze jednoduše návěsy během výrobního procesu individuálně přizpůsobit specifickým požadavkům australského trhu. V současné době montuje Schmitz Cargobull sériově do svých vozů řadu bezpečnostních prvků, které zatím nejsou zákonem předepsány, resp. k jejich povinnosti dojde nejdříve v následujícím roce. Pro vyšší bezpečnost silničního provozu jsou tak například návěsy vybavovány systémy ABS (Anti-lock Brake System), EBS (Electronic Braking System) a integrovaným RSP (Roll-Stability-Program). Ve spolupráci s EBS zajišťuje systém RSP možnost přibrzdění jednotlivých kol, aby se v kritické situaci podařilo vozidlo stabilizovat a získat nad ním zpět kontrolu. Stejně tak žádný předpis v Austrálii nepožaduje boční ochrany proti podjetí, které mají návěsy sériově před i za nápravovou skupinou. Pro další zvýšení bezpečnosti slouží odrazové linky podél a na výšku nástavby. Navíc jsou návěsy vybaveny vysoce kvalitními kotoučovými brzdami. Ve spojení s bezúdržbovými ložisky kol je provoz ještě snazší. Návěs s vnitřní délkou 14.400 mm nabízí místo pro 24 australských palet a je vybaven třemi nápravami se zdvojenými pneumatikami (obutí 11 R22.5).


Příprava návěsů určených pro australský trh byla pro konstruktéry výzvou, ale díky unikátnímu vlastnímu testovacímu centru „Schmitz Cargobull Validation Center“ je možné simulovat i ty nejtěžší jízdní podmínky, stejně jako různá zatížení. Aby mohli uživatelé pracovat s různým naložením návěsu, jsou nástavby vybaveny posuvnou dělící příčkou, díky které lze vytvořit dva teplotně izolované prostory. Přesně usazené těsnění zajišťuje bezchybné tepelné oddělení vzniklých komor. Celý prostor je od vnějšího prostředí oddělen pomocí izolovaných zadních vrat v rolo provedení. Dodatečné příčníky v podlaze zajišťují zatížení točnice až 18t.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další novinky

27. Března 2020 - Provoz v omezeném režimu
08. Ledna 2020 - SBO
06. Prosince 2019 - PF 2020
strana:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
<-x- START Menu.layout -x->
<-x- END Menu.layout -x->
<-x- START Footer.layout -x->
<-x- END Footer.layout -x->
<-x- END BodyHolder.layout -x->