SW

 

 

Návěsy s posuvnou podlahou představují výkonnou alternativu pro přepravu materiálů v zemědělství, dřevozpracujícím průmyslu a recyklaci: materiály s menší objemovou hmotností je možné vykládat zadním portálem po částech za pomoci posuvné stěny. 21 pohyblivých hydraulických prvků umožňuje posouvat sypké materiály a kusový náklad dopředu nebo dozadu. Pro nakládání a vykládání palet, pytlů, rolí nebo žoků je podlaha navíc uzpůsobená pro použití vysokozdvižných vozíků. Shrnovací plachta umožňuje přístup do nákladového prostoru shora po celé délce.

 

Varianty


S.SF Standard 90 m3

Objem 90 m3, posuvná podlaha a možnost přístupu dvěma poli na čtyřikrát skládaných vratech na levé straně. Průběžná nakládací šířka 6 515 mm v každém poli je ideální pro rychlé boční naložení paletového zboží.

S.SF 100 m3

Se svou kónickou konstrukcí důsledně optimalizovanou pro pojmutí velkého nákladu nabízí návěs S.SF využitelný nákladový prostor o objemu 100 m3.

 

Systém posuvné podlahy


Podle druhu přepravního zadání: 21 hydraulicky poháněných posuvných podlahových profilů z hliníku se dodává pro stěny o síle 6 mm a 10 mm, přední krytky profilů jsou z plastu nebo hliníku.

Pro lehkou nakládku bočními dveřmi se dodávají posuvné podlahové profily s hladkým povrchem. Volitelné podélné drážky zlepšují zajištění nákladu.

Ve třech intervalech se jedním směrem zasune vždy třetina profilů pod náklad. Poté se všechny profily najednou pohybují spolu s nákladem opačným směrem. Poté se celý postup opakuje. Náklad tak lze ve vozidle kontrolovaně, rychle a šetrným způsobem posouvat dopředu a dozadu.

 

 Nástavba


Pracovní plošina s žebříkem umístěným volitelně vlevo, vpravo nebo uprostřed nabízí bezpečnou stabilitu. Držáky na koště, lopatu a navíjecí pomůcku přispívají k většímu pořádku.

Výkyvné příčné plachtové profily a podélně napnuté popruhy pod plachtou zvyšují v případě potřeby stabilitu.

Za účelem ochrany zadních světel je možné při vykládce jednoduše sklopit krycí plech.

                                                                                         

 

 

Volitelná výbava


Čistič kolejnice u posuvné stěny čistí horní pojezd od zbytků sypkých materiálů. Vestavěná podlahová plachta usnadňuje úplné vyložení nákladu a úklid.

Navinovací podlahová plachta na zádi.

Boční navinovací ochranná plachta, chrání boční stěny před abrazivním materiálem a znečištěním.